Geschiedenis
De Almeerse Hockey Club is op 23 oktober 1979 opgericht door Cees van Baar. De vereniging groeit gestaag zowel in aantal leden als in prestaties. De club telt in 2017 circa 1350 leden en speelt inmiddels op diverse niveau's mee op het hoogste niveau in Nederland.De eerste jaren was de Almeerse Hockey Club gehuisvest op een sportterrein in Almere Haven. Het clubhuis werd toen nog gedeeld met de tennis- en handbalvereniging. Doordat de drie verenigingen bleven groeien zijn zowel de handbalvereniging als de Almeerse Hockey Club verhuist naar haar huidige locatie: Sportpark Klein Brandt aan het Tuinkruidenpad in Almere. De tennisvereniging is nog steeds te vinden in Almere Haven.
De naam van het Sportpark Klein Brandt behoort toe aan de roeiers Roelof Klein (7 juni 1877 - 13 februari 1960) en François Brandt (27 december 1874 - 4 juli 1949). Beiden deden in 1900 mee aan de Olympische Spelen in Parijs. Samen wonnen ze goud op het onderdeel 'twee met stuurman'. Klein en Brandt zijn daarmee de eerste twee Nederlandse olympisch kampioenen. Omdat Klein en Brandt geen idee hadden dat ze hadden meegedaan aan de olympische spelen, hebben ze hun hele leven in de veronderstelling geleefd dat ze in Parijs wereldkampioen waren geworden.
In 1992 werd het eerste kunstgrasveld voor de Almeerse Hockeyclub gerealiseerd. Dit kunstgrasveld werd feestelijk geopend door wethouder Dik Bos.

(Foto: Ton Kastermans)

